Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

My Sağlık
79,6

Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor

Marka : NATURİN

Kidmix Ballı, Polenli ve Üzüm Çekirdekli Karışım (220 g) ( Çocuklar için özel geliştirilmiş formül)

Kullanım önerisi: Kullanmadan önce karıştırınız. Ürün içerisinde doğal bal bulunduğu için, soğuk ortamlarda kristalleşme olabilir. Kristalleşme olduğu takdirde ılık suda bekletiniz.
1 yaşından küçük bebeklere bal yedirilmemelidir.

Bilgi: Kimyasal koruyucu, genetiği değiştirilmiş tohum, zirai ilaç, sentetik tatlandırıcı, antibiyotik, boya, renklendirici, ağır metal içermez.

Ambalaj: 210 cc Cam Kavanoz ve Kutu 
Ürün Formu: Ballı bitkisel karışım
Tavsiye edilen satış fiyatı: 120,00 TL

İÇERİK BİLGİLERİ
%63 Süzme Çiçek Balı:  Vitamin, mineral, aminoasit, enzimler gibi pek çok yaşamsal maddeyi içerdiği için bağışıklık sistemi güçlendirici olarak görülür. Sindirimi kolaylaştırması, iştah açması ve gelişme bozukluklarında vücudun toparlanmasına yardımcı olması nedeniyle çocuk beslenmesinin vazgeçilmezidir. Okul dönemindeki çocukların algılarını açık tutmalarına ve kolay konsantre olmasına yardımcı olur. Ayrıca bağırsak florasına olan olumlu etkileri nedeniyle her yaş grubunda kabızlığın önlenmesinde de yardımcı olur.

%11 Polen:
Poleni vitamin, mineral, protein gibi yaşam için gerekli pek çok unsuru en yüksek oran ve kalitede içermektedir. Bitkisel yaşamın özü diye adlandırılan polenin bir diğer adı ise "mükemmel gıda" dır. Büyüme çağındaki çocuklar için, dışarıdan alınması zorunlu esansiyel aminoasitlerin bir numaralı kaynağıdır.  27 madensel tuz, karbonhidrat ve ferment barındırmaktadır. Tüm bunların yanı sıra sodyum, kalsiyum, silisyum, alüminyum ve çinko ile A, B, C,D,E,H ve P vitaminleri de bulunmaktadır.

%6 Ürüm Çekirdeği
: Omega 6 ve e vitamini açısından oldukça zengindir. Antioksidan özelliği çok yüksektir dolayısı ile bağışıklık sistemine büyük katkısı vardır. Beyne giden oksijeni artırır bu sayede beyin damarlarını da güçlendirir, zeka gelişimini destekler. 

Arı Sütü:
A, D, E, K, H ve B-Kompleks (9 tane B Vitamini çeşidinin hepsini) vitaminlerini içerir. C vitamini ise eser miktardadır. 22 farklı esansiyel aminoasit içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Gelişme çağındaki çocukların çok büyük destekçisidir. Zihinsel gelişim ve büyümede katkıları çok yüksektir. 

Zencefil: Gingerol, zingeron ve shogaol gibi güçlü antioksidanları barındırır. Bu yüzden de binlerce yıldır şifa için kullanılır. Özellikle üst solunum yolları problemlerinde kullanılan zencefil, bağışıklık sistemi için çok önemlidir. İştah problemlerine karşı da annelerin yardımcılarındandır. 

Kekik: Thymol (%50 civarında), Carvacrol, Borneol, Cymol, Pimen, Tanen ve flavonlar içerir. Antioksidan özelliği vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir, üst solunum yolu ve mide problemlerine karşı koruyucudur. 

Karabaşotu Çiçeği:
A ve C vitamini yanında kalsiyum ve demir içermektedir. Dolaşım sisteminin destekleyicisidir. İştah problemlerine karşı da annelerin yardımcılarındandır.

Çörek Otu: Omega 3 ve 6'dan zengindir. Thymoquinone içerir ve bu içerik başlı başına şifadır. Sağlıklı büyümeyi destekler, bağışıklık sistemini güçlendirir, iştah ve gaz problemlerine çözüm sağlar. 

Devedikeni Tohumu:  Etken maddesi, silymarindir. Karaciğer destekçisidir. Antioksidan özellik gösterir. Bağışıklık sistemi destekçisidir. İştah problemlerine karşı da annelerin yardımcılarındandır.
Isırgan Tohumu:  Isırgan tohumu fazla miktarda demir, C vitamini ve klorofil içeren bir bitki türüdür. Bağışıklık sistemi destekçisidir. Dolaşım sistemi, boşaltım sistemi konularında destektir. Vücudun direncini arttırmakta, bedeni güçlendirmede etkilidir. 

Keçiboynuzu: Keçiboynuzu fosfor, kalsiyum ve E vitamini açısından oldukça zengindir. A, B, B2, B3 ve D vitaminlerini barındırır, yüksek derecede mineral kaynağıdır.  Yüksek doğal şekerler, zengin mineraller (özellikle çinko) ve vitaminler içeriği dolayısıyla doğal güç ve besin kaynağıdır.  Keçiboynuzu gallik asit içerir. Gallik asit bir çok probleme karşı bağışıklık sistemini destekler. Dolaşım sistem, iskelet sistemi, üst solunum yolları ve dişlere faydaları bilinmektedir. 

SIKÇA SORULAN SORULAR

1- Çocuğuma Nasıl Yedirmeliyim?
Süt vb ürünlerle karıştırmadan, kaşıkla yedirmeniz, içerisindeki vitamin, mineral ve diğer besleyici içerikleri direk alması açısından daha faydalıdır. 

2- Sık kullanıma uygun mudur?
Kidmix kullanım önerisi sabah, öğlen, akşam olmak üzere günde 3 defa 1’er tatlı kaşığıdır.

3- Neden Kidmix’i tercih etmeliyim?
Kidmix, 3 farklı bölge gezdirilen arılardan, antibiyotik kullanılmadan, şeker şurubu kullanılmadan doğal yollarla birçok çiçekten alınan özlerle elde edilen doğal balla üretilmiştir. İçerisindeki bitki tohumları ve özleri, bir çok analizden geçtikten sonra karışım haline getirilmiştir. Bu nedenle, Kidmix çocuğunuzun bağışıklığına ve gelişimine doğal olarak katkı sağlar.

4- Üretimdeki farklılıklar nedir?
Kidmix, Naturin Fabrikasında ISO 9001 ve 22000 kapsamında üretilmiştir. Ürünlerimiz içerisinde kullanılan bitkisel karışımlar fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik olarak analiz edilerek son ürün haline getirilmektedir. 

5- Polen nedir?
Arıların 200 ila 3000 arası çiçekten toplayarak, kanatlarında kovana getirdikleri, bitkilerin erkek üreme hücreleri olan bir doğa harikasıdır. Arılar bal yapmak için çiçeklerden besin toplarken, çiçekten çiçeğe konarlar. Böylece hem çiçeklerin döllenmesini sağlarlar hem de yavrularını beslemek için kovana polen götürürler. Polenin çok yüksek besin değerine sahip olduğu keşfedildikten sonra kovanların girişlerine polen tuzakları yerleştirilmiş ve bu sayede arıyı rahatsız etmeden kovandaki polen stokları toplanmaya başlanmıştır. Arıların kovana girişlerinde kanatlarından tuzaklara düşen polenler; naturel kurutma sistemiyle kurutulur ve çok kıymetli bir besin haline getirilir.

6- Arı sütü nedir?
Yeryüzünde besin değeri en yüksek olan doğal ilaç, arı sütüdür. Kraliçe arıyı beslemek için 10 – 15 günlük işçi arıların yutak üstü salgı bezlerinden salgılanan özel ve çok değerli bir maddedir. Arı sütünün hammaddesi; binlerce çiçeğin çiçek poleni, bal özü ve bal arılarının enzimlerinden oluşmaktadır.

7- Kristalleşme olur mu?
Isı, ışık ve nemden uzakta ağzı kapalı olarak muhafaza ettiğinizde kristalleşme görülmez. Eğer görülürse ılık su koyduğunuz bir kap içerisinde bekletip karıştırınız.

8- Saklama koşulları nedir?
Isı, ışık ve nemden uzakta ağzı kapalı olarak muhafaza edebilirsiniz. Tavsiye edilen tüketim tarihi ve parti no ambalajın üzerinde bulunmaktadır.

9- İçerisindeki balın özellikleri nedir?
Kidmix, rakımı yüksek bölgelerde gezdirilen arılardan, antibiyotik kullanılmadan, şeker şurubu kullanılmadan doğal yollarla birçok çiçekten alınan özlerle elde edilen zengin içerikli çiçek balı ile üretilmiştir.

Kidmix ürünü, Naturin tesislerinde üretilmektedir. Naturin üretim tesisleri, 3000 m2 kapalı alanı olan, GMP kriterlerine uygun, İyi üretim uygulamaları prensiplerine göre şartlandırılmış havalandırma sistemli, kontrollü temiz odalarda üretim gerçekleştirmektedir. Naturin, ISO 9001 Kalite yönetim sistemi ve ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemi ile sisteminin etkinliğini, sürekli iyileştirmeyi ve şartlara uygunluğunu sağlamaktadır. Gıda zinciri içerisindeki tüm prosesleri altyapı, personel ve ekipman gibi tüm etkileyenleriyle birlikte kontrol altında tutan önleyici bir sistemdir. Sistemin temel hedefi üretim süreci hatalarından kaynaklanabilen, tolere edilemeyecek risklerin kaynağını belirleyen, ürün kalitesini ve tüketici sağlığını güvenceye almaktır.

İlgili Yasa ve Reklam Yönetmelik Kurallarına Uyularak Endikasyon Ve Hastalık Adı Belirterek Bitkisel Destek Ürünleri İle İlgili Tanıtım Yapılamamaktadır.

www.combinecim.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}